http://www.nomeflyklubb.no/gif/logo_sm.gif
Nome Flyklubb 
Postboks 29
3832 Lunde i Telemark
E-post: post(at)nomeflyklubb.no
Org.nr. 986716297
NFK © 2009 - 2010

Sideoppslag:
Idag
Igår
Siste uke
Denne måned
Totalt

19
288
2513
1486
133159
Siden sist oppdatert:
2010-08-31 21:49:06

Site powered by

Sniggabo CMS v.2.8



 



 
Støtt Nome Flyklubb når du spiller hos Norsk Tipping! Skriv ut dette skjemaet og ta det med til din tippekomisjonær.
 
Eller send SMS med kodeord: GRASROTANDELEN 986716297 til 2020


Logg inn: Bruker id: Passord: Hjelp!

Det skjer mye bra for tiden!




Det har vært en hektisk periode ifbm Wings & Wheels, og denne uken etter W&W har vært brukt på å forberede til sommerleir. Bla.a er hangaren lappet, LS 4 pussing påbegynt, og vi har hatt besøk av Varden. Dessuten er Kjell Michelsen på plass!

Til tross for sommerleir først i uke 27 og 28, er det et par medlemmer som har valgt å tilbringe store deler av tiden sin på flyplassen denne uka. Man har jo ferie, og Lunde er en plass man kan slappe av på, og nyte det flotte været. Innimellom har det også blitt tid til overs på diverse dugnadsoppgaver.

Jan Tore har i ren Tarzan-stil klatret opp på hangartaket med varmluftspistol og skjøtestykker, og lappet de aller fleste hullene der oppe. Dette har gjort hangaren til en romslig og tørr arbeidsplass for å reparere skaden til LS4. I skrivende stund står første del av jobben nå for herding. Imorgen fortsetter Ole Vidar med sine kunster.
 
Anders og Frode har også begynt å pusse ned krakkeleringene på vingene, og nå gjenstår bare rubbing. Så, LS 4 begynner endelig å bli klar om noen få dager nå.
 
På onsdag inviterte vi avisa Varden på besøk, og både journalist og fotograf ble med en tur opp i det blå. I lørdagens utgave fikk Nome Flyklubb en flott presentasjon med dobbeltside og livlig tekst og bilder. Dette håper vi hjelper klubben med å bli mer synlig, og etterhvert bærer frukter iform av nye medlemmer. Tiden vil vise!
 
Vår trofaste seilflyvenn Kjell Michelsen svikter aldri, og nå er han igjen på plass med telt og fly for å kose seg på gressarealet vårt. Det ble ikke noe seilflyslep på lørdag, fordi vi valgte å samle all aktivitet til søndag. Det er ventet godt med aktivitet fra kl 10:00, og både elever og sertifikatpiloter står i kø for å fly.
Den privateide motorglideren til Terje, "Kula" og Jan Tore fikk idag sitt første svev over Lunde, og Jan Tore kunne melde ifra om at han er kjempefornøyd så langt, og at han ser frem til en lang seilflysesong med nye muligheter og utfordringer.
 
Våre nyeste elever har kommet et godt stykke på vei mot soloflyging, og ganske snart venter litt teoriprøver på dem. I den anledning vil vi foreta noen støtteundervisninger underveis i uke 28.
Her kan selvsagt hvem som helst slenge seg på for å friske opp i teorien sin!
 
Vi ser frem til en flott juli måned med gode flyforhold og noen gode kvelder rundt grillen.
Husk å sette av 10 juli for sommerfesten!


Skriv en kommentar til denne artikkelen:
Navn:  *
Kommentar:  *
Kode:  *
 
Kommentarer:



Klubbens egen kalender for flyging. Her kan flygere, elever, slepeflygere, instruktører, bakkemanskap, osv melde seg på flyging.
Les mer »


Nome Flyklubb har leieavtale med en privat motorglider. Ønsker du å ta utsjekk og leie flyet fra Lunde flyplass?
Les mer her »


Lunde flyplass har PPR -
Prior Permisson Required
og landingsavgift - 50,-
Se flyplassinfo her »


DG-500, LN-GCB - 206 stk
    LS4, LN-GNF - 5 stk
Les mer »


Fellestreff og utstilling for Fly, Bil og MC. Les mer om Wings and Wheels her
Les mer »




Sept

05


lørdag og søndag
Delvis skyet, 5 °C
Svak vind, 1.7 m/s fra Nord.
0.0 mm nedbør.
Delvis skyet

mandag
Delvis skyet, 16 °C
Flau vind, 1.3 m/s fra Nord.
0.0 mm nedbør.
Delvis skyet

Langtidsvarsel »
Termikkvarsel »

Sol opp ned: 06:35 - 20:09
VFR dag: 05:48 - 20:56
Lokal tid er oppgitt

28/08 12:52 cizie erotycznych (Nome Flyklubbs diskusjonsforum)

11/06 18:14 De 10 seilflybud (Nome Flyklubbs diskusjonsforum)

11/06 18:06 Det stiger!!! (Nome Flyklubbs diskusjonsforum)

11/06 18:03 Seilflykonferanse i Oktober!! (Nome Flyklubbs diskusjonsforum)

Nytt innlegg »


LN-GNF     LS-4  
LN-GCB     DG-500  
LN-AEW     Maule Mx 7  
Innleie:
LN-GBD      SF 25          
Les mer »


 Overnatting i Lunde
 Norges Luftsportforbund
 Seilflyseksjonen
 Wings and Wheels
 IPPC - flyplanlegging


Tekst og bilder © Nome Flyklubb 2009 - Site powered by Sniggabo CMS v. 2.8